Založ si blog

Viem, že nič neviem. ..

EÚ… taká pekná myšlienka a predsa v nej rozhodujú ľudia, ktorým akoby sám diabol poprehadzoval morálne hodnoty. Je možné objaviť zmysel tam, kde to žiadny zmysel nedáva? Spolupráca je pre ľudstvo a národy, ktoré zahŕňa dôležitá… pokiaľ sú samozrejme rozhodnutia, ktoré určujú ľudia vo vedení spoločenstiev ako EÚ konštruktívne… zmysluplné. No sú také? Morálny suterén z bezpečného miesta ovládaný, za špagátiky poťahujúcou mocenskou elitou, prijíma rozhodnutia, ktoré sa nezlučujú so zdravým rozumom… Kultúrny mišmaš, hordy mladých mužov potulujúcich sa po Európe bez dokladov, spolupráca s USA pri ich pamätných prácach…

„Národ, ktorý nepozná svoju minulosť je odsúdený prežiť ju znova.“

Viem, že nič neviem, no nemôže to mať všetko oveľa hlbší zmysel? Slovanský národ bol celé veky utláčaný, podceňovaný, zneužívaný, čo je pre ľudskú dušu veľmi náročná skúška. Nedozrel čas, aby sme si ako národ vzali späť svoju sebadôveru, sebaúctu a naučili sa účinne brániť temným elitám a ich plánom? Akýže to plán? Zničenie… Čo môžu Slovania urobiť, aby zvrátili osud, ktorý im majitelia zemegule naplánovali?

Vziať svoj život do vlastných rúk! Najväčšiu hlúposť akú môže človek urobiť je: nechať myslieť za seba niekoho iného. Média, elity, politikov, bláznivé samozvané osobnosti, ktoré neustále k niečomu vyzývajú. Hlavu máme skutočne na krku aj na vytváranie si vlastných názorov, tak sa toho nebojme a začnime u seba, zmenou myslenia, podporou morálnych hodnôt, ľudských práv, ktoré sú pošliapané, úctou k človeku ako takému. Každý jeden z nás svojou troškou prispieva k celkovému obrazu spoločnosti, v ktorej žijeme a preto niet inej cesty ako začať u SEBA.

V súčasnej dobe prebieha na Zemi obdobie veľkých, dôležitých zmien, čo mnohí z nás vnímajú ako jeden zlepenec chaosu, ktorý sa dá len veľmi ťažko pochopiť. Tento chaos je vlastne protireakciou na svetlo, či uvedomenie, ktoré sa stále vo väčšom množstve rozlieva po našej planéte vďaka ľuďom, ktorí sa začínajú prebúdzať. Nuž a táto konfrontácia svetla s temnotou neprebieha len na spoločenskej, kolektívnej úrovni, ale i na úrovni jednotlivca.

Na povrch sa predierajú všetky naše nepochopené časti a nám odrazu nie je povolené ich ukrývať za maskami umelého úsmevu, či ľahostajnosti. V detstve, či mladosti sa potýkame s rôznymi ranami a pádmi, ktoré nás začnú obaľovať nánosmi hnevu, strachu, či smútku a my ich potom poctivo vláčime so sebou. V podstate nemáme ani tušenia, že sme obalení niečím tak zbytočným, čo nie je hodné nosenia. A tak vo svojej nevedomosti kráčame životom s guľou na nohe. V súčasnej dobe sme stále viac a viac konfrontovaní našimi blízkymi, priateľmi, spolupracovníkmi… no nie preto, že by nám chceli ublížiť. Oni nám totiž svoju konfrontáciou pomáhajú vyliečiť zranené časti nás samotných, aby sme ich objavili, pochopili, objali…svojim uvedomením ich pretransformovali. V momente ako do temnoty vnesieme svetlo, prestáva byť temnotou. Vedomie a láska majú rovnakú dynamiku…

Každý človek, ktorý sa vydá na cestu prebúdzania sa, jedného dňa dospeje do bodu kedy si bude nútený priznať, že jeho sloboda je len ilúziou, lebo sme sa stali otrokmi systému, v ktorom žijeme. Ja… ty… vy… oni. Zviazaní a spútaní deštruktívnou silou, ktorá má potrebu kontrolovať, ovládať a ničiť, len aby nasýtila svoje hladné čierne duše strachom, nenávisťou a hnevom, ktoré vytváraním mnohých konfliktov zasieva do našich sŕdc. Jediný spôsob ako sa brániť a nedať sa ovládať je poznať svojho nepriateľa a pochopiť ako premýšľa. Ja túto neviditeľnú, temnú štruktúru moci nazývam mocenskou elitou, no často sa stretávam aj s pomenovaním globálny prediktor. Je to chobotnica, ktorú nie je jednoduché pochopiť, no v momente ako sa o to začneme pokúšať, poodhalia sa nám najrôznejšie tajomstvá a množstvo dielikov skladačky postupne začne zapadať do seba. Čím lepšie ich budeme poznať, o to odolnejší bude náš národ, či spoločnosť.

Zároveň je nutné si uvedomiť, že s niečím tak temným ako je mocenská elita sa bojovať nedá, dá sa ju poraziť jedine uvedomením. Boj plodí len ďalší boj… Iba vedomie, či láska dokážu vniesť svetlo tam, kde vládnu rozbroje. Prinášajú totiž na Zem iný spôsob Bytia… prinášajú pochopenie, láskavosť, ohľaduplnosť i vieru, že všetko malo svoj zmysel. Je nevedomosť, ktorá na dlhé veky zahalila naše vedomie chorobou? Alebo bola dôležitou etapou na našej ceste? Keby nebolo tmy, nemohli by sme obdivovať nádherné divadlo žiarivých hviezd, ktoré v temnote blikajú ako lampáše nádeje. Odvážme sa nazrieť do vlastného vnútra, objaviť v ňom svojho vlastného diabla i anjela a prijmime obe svoje časti. Objímme svoj temný diel pochopením, uvedomením… pohlaďme ho lúčom čistého svetla a pravdy. Až sa zmierime s temnotou v nás samých i vo svete, až potom budeme môcť nad ne povstať a stať sa skutočne slobodnými ľuďmi… Som presvedčená o tom, že mocenská elita podcenila ľud srdca Európy, ktorý svojou múdrosťou a láskavosťou nedovolí, aby sa naplnili jej ciele :o)

„život nie je problém, ktorý treba riešiť. Je to skutočnosť, ktorú je treba poznať.“ Budha

„Najslušnejší“ a zároveň „najšikovnejší“ vyšetrovatelia v dejinách ľudstva opäť v uliciach

16.11.2018

Klobúk dole pred touto mládežou, ktorá s takou ľahkosťou dokáže obviňovať a súdiť bez dôkazov, no i vyvodzovať dôsledky z nedokázaného previnenia. Nepátrala som po tom, či sa to už viac »

Dokáže sa Slovensko zbaviť trójskeho koňa v prezidentskom paláci?

18.04.2018

Chcela by som veriť, že áno. Čím skôr, tým lepšie pre slovenský národ i našu milovanú krajinu. Keď som sa pred pár sekundami prihlasovala na svoj blog, oči mi padli na jedinú vetu, ktorú viac »

Otvorený list Veľvyslanectvu Ruskej Federácie na Slovensku

27.03.2018

Vážený pán veľvyslanec Alexey Leonidovič Fedotov, vážené dámy a páni diplomati! Dovoľujem si Vám touto cestou napísať pár riadkov, o ktorých som presvedčená, že ich rovnako cítia aj viac »

triblavina,kamion,dialnica D1

Súvislá diaľnica do Košíc bude skôr cez Maďarsko ako cez Slovensko

11.12.2018 21:23

Bratislava a Košice budú prepojené súvislou diaľnicou minimálne o päť rokov skôr cez územie Maďarska než cez Slovensko.

štrasburg, streľba

Na vianočných trhoch v Štrasburgu sa strieľalo, hlásia obete

11.12.2018 21:17, aktualizované: 23:48

Šlo o teroristický útok, pri ktorom zahynuli najmenej dvaja ľudia, ale niektoré zdroje hovoria až o štyroch mŕtvych.

francúzsko, žlté vesty

Egyptská vláda údajne zakázala predaj žltých viest v obavách z demonštrácií

11.12.2018 20:27

Zakázané predávať žlté vesty majú obchodníci jednotlivcom, nie firmám.

donald trump

USA zaradili Pakistan na zoznam krajín porušujúcich náboženské slobody

11.12.2018 19:32

Presun na čiernu listinu umožňuje, aby USA na Pakistan uvalili sankcie.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 29
Celková čítanosť: 333323x
Priemerná čítanosť článkov: 11494x

Autor blogu

Kategórie