Založ si blog

Pán premiér! .. . heslo vašej strany znie: Chránime Slovensko. ..

To sa veľmi teším, lebo sa môžete krásne realizovať. Čo sa týka problému utečencov, tak to z môjho skromného pohľadu zvládate dobre… horšie to je už s tým Protiteroristickým balíčkom, ktorý môže byť veľmi ľahko zneužitý proti nespokojným obyvateľom krajiny, ale nie o tom som chcela písať. Naozaj chránite Slovensko? Z množstva bilboardov, ktoré nám to okato oznamujú, by sme mohli nadobudnúť pocit, že tu nad nami bdie nejaká ochranná ruka, ktorá zasiahne, keď to Slovensko a národ budú potrebovať. Tak potom šup, zamerajte vy a zvyšných 149 kandidátov strany SMER SD svoj pohľad na severovýchod Slovenska a ľudí, ktorí musia zubami nehtami chrániť životné prostredie a najvzácnejšiu komoditu, ktorou nie…nie je ropa, či zlato, ale VODA.

 

Voda je život a práve o ten ŽIVOT sa hrá na severovýchode Slovenska, v obciach Smilno, Krivá Oľka, Ruská Poruba, Pakostov. Je to málo, aby ste si to všimli a začali ten kraj a ľudí chrániť?! Či je to priďaleko, aby ste tam dovideli? Určite viete, že spoločnosť Alpine Oil and Gas,s.r.o má povolenie od štátu na vykonávanie prieskumných vrtov zameraných na vyhľadávanie ložísk ropy a zemného plynu. No ak by po prieskume chceli začať s ťažbou, tak budú potrebovať pre územné rozhodnutie v správnom konaní súhlas dotknutých obcí, no obyvatelia nesúhlasia ani len s prieskumnými vrtmi, ktoré štát povolil. Obávajú sa najmä znečistenia spodných vôd, čo bol aj hlavný dôvod prečo spomínanú firmu vypoklonkovali z Českej republiky. Tam si totiž vláda dala do programu jeden veľmi dôležitý bod: Ochranu pitnej vody! Ochranu! Naozaj chránite Slovensko???

 

Viete vážený pán premiér, tí ľudia tam nemajú ani vodovod, vodu poctivo čerpajú zo studní. Sú skromní, čestní, no hlavne sú to ľudia prírody. Necháme im ju tam spľundrovať? Kontaminovať vodu v studniach? Zdravé životné prostredie a čistá voda sú pre človeka bytostne dôležité, najdôležitejšie… Stále si ešte myslíte, že ten kraj a ľudí netreba chrániť? Ropa sa nedá piť, ani peniaze jesť! Ľahko sa niekomu oháňa vetami ako „Autá jazdia na benzín“ pokiaľ mu ťažiari netrieskajú do zeme pred domom a nehrozia tým kontamináciou vody. Keby o ňu prišli, veľmi rýchlo by si to rozmysleli a 100 krát radšej by jazdili na bicykli ako pili nejakú hnusobu, ktorá im rozožerie telo znútra. A len tak mimochodom, tak v Indii je pitná voda drahšia ako ropa. Skutočne budeme riskovať, aby túto najvzácnejšiu komoditu nejaká pofidérna firma kontaminovala svojimi vrtmi, pri ktorých sa manipuluje s nebezpečnými látkami? Ochranári sú presvedčení o tom, že ich následkom môžu byť ohrozené spodné vody napájajúce obecné studne. Ministerstvo životného prostredia by malo k rizikám vrtov podať stanovisko a v prípade opodstatnených obáv je potrebné prieskumné vrty zakázať. Verím, že s tým určite budete súhlasiť, keď tak hlasno chránite to naše milované Slovensko.

 

Nebuďme ľahostajní k volaniu našich spoluobčanov, vo svete v ktorom vládne hlúposť a bezohľadnosť nemôžeme nikdy vedieť kedy podobnú podporu budeme potrebovať aj my.

Prečo som firmu Alpine Oil and Gas označila ako pofidérnu je vysvetlené v nasledujúcom materiály:                                                                                          http://stophf.cz/wp-content/uploads/2015/12/Fosilni_mafie_atakuje_Slovensko.pdf

Za milovníkov Slovenska a ľudí túžiacich žiť v harmónii s prírodou napísala:                                                                                               Michaela Michelová

Dokáže sa Slovensko zbaviť trójskeho koňa v prezidentskom paláci?

18.04.2018

Chcela by som veriť, že áno. Čím skôr, tým lepšie pre slovenský národ i našu milovanú krajinu. Keď som sa pred pár sekundami prihlasovala na svoj blog, oči mi padli na jedinú vetu, ktorú viac »

Otvorený list Veľvyslanectvu Ruskej Federácie na Slovensku

27.03.2018

Vážený pán veľvyslanec Alexey Leonidovič Fedotov, vážené dámy a páni diplomati! Dovoľujem si Vám touto cestou napísať pár riadkov, o ktorých som presvedčená, že ich rovnako cítia aj viac »

Cenzúra, blokovanie, kontrola, špehovanie, odpočúvanie „Nepohodlných“

11.04.2016

Kto má právo určovať čo je vhodné... čo je pravdou... čo by sa ľudia mali, alebo naopak nemali dozvedieť? Kto má ten čarovný kľúčik od truhlice takej moci? Prečo by tí „nehodní“, viac »

nafta, benzín, palivá

Cena ropy Brent stúpla na nové štvorročné maximum

25.09.2018 20:18

Cena severomorskej ropy Brent sa počas utorňajšieho obchodovania vyšplhala na nové štvorročné maximum, prekročila 82 dolárov za barel.

javorový list, tráva, mráz, ľad

Slovensko čaká studená noc, ortuť teplomera klesne na mínus šesť

25.09.2018 19:56

Zaujímavosťou je podľa meteorológov tlaková výš, ktorá je na túto ročnú dobu nezvyčajne mohutná.

Marian Kotleba, Kotleba, ľsns,

Obžalobu na Kotlebu za kontroverzné šeky bude riešiť Najvyšší súd

25.09.2018 18:58

Šéfa ĽSNS obvinili pre darovanie šekov chudobným rodinám so sumou 1488 eur.

vlada, sakova,

Saková sa opäť pokúsi presadiť nové pravidlá výberu policajného prezidenta

25.09.2018 18:46

Zmeny čakajú aj policajnú inšpekciu. Navrhovaná novela počíta s vytvorením Úradu inšpekčnej služby.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 28
Celková čítanosť: 318411x
Priemerná čítanosť článkov: 11372x

Autor blogu

Kategórie