Založ si blog

Pán premiér! .. . heslo vašej strany znie: Chránime Slovensko. ..

To sa veľmi teším, lebo sa môžete krásne realizovať. Čo sa týka problému utečencov, tak to z môjho skromného pohľadu zvládate dobre… horšie to je už s tým Protiteroristickým balíčkom, ktorý môže byť veľmi ľahko zneužitý proti nespokojným obyvateľom krajiny, ale nie o tom som chcela písať. Naozaj chránite Slovensko? Z množstva bilboardov, ktoré nám to okato oznamujú, by sme mohli nadobudnúť pocit, že tu nad nami bdie nejaká ochranná ruka, ktorá zasiahne, keď to Slovensko a národ budú potrebovať. Tak potom šup, zamerajte vy a zvyšných 149 kandidátov strany SMER SD svoj pohľad na severovýchod Slovenska a ľudí, ktorí musia zubami nehtami chrániť životné prostredie a najvzácnejšiu komoditu, ktorou nie…nie je ropa, či zlato, ale VODA.

 

Voda je život a práve o ten ŽIVOT sa hrá na severovýchode Slovenska, v obciach Smilno, Krivá Oľka, Ruská Poruba, Pakostov. Je to málo, aby ste si to všimli a začali ten kraj a ľudí chrániť?! Či je to priďaleko, aby ste tam dovideli? Určite viete, že spoločnosť Alpine Oil and Gas,s.r.o má povolenie od štátu na vykonávanie prieskumných vrtov zameraných na vyhľadávanie ložísk ropy a zemného plynu. No ak by po prieskume chceli začať s ťažbou, tak budú potrebovať pre územné rozhodnutie v správnom konaní súhlas dotknutých obcí, no obyvatelia nesúhlasia ani len s prieskumnými vrtmi, ktoré štát povolil. Obávajú sa najmä znečistenia spodných vôd, čo bol aj hlavný dôvod prečo spomínanú firmu vypoklonkovali z Českej republiky. Tam si totiž vláda dala do programu jeden veľmi dôležitý bod: Ochranu pitnej vody! Ochranu! Naozaj chránite Slovensko???

 

Viete vážený pán premiér, tí ľudia tam nemajú ani vodovod, vodu poctivo čerpajú zo studní. Sú skromní, čestní, no hlavne sú to ľudia prírody. Necháme im ju tam spľundrovať? Kontaminovať vodu v studniach? Zdravé životné prostredie a čistá voda sú pre človeka bytostne dôležité, najdôležitejšie… Stále si ešte myslíte, že ten kraj a ľudí netreba chrániť? Ropa sa nedá piť, ani peniaze jesť! Ľahko sa niekomu oháňa vetami ako „Autá jazdia na benzín“ pokiaľ mu ťažiari netrieskajú do zeme pred domom a nehrozia tým kontamináciou vody. Keby o ňu prišli, veľmi rýchlo by si to rozmysleli a 100 krát radšej by jazdili na bicykli ako pili nejakú hnusobu, ktorá im rozožerie telo znútra. A len tak mimochodom, tak v Indii je pitná voda drahšia ako ropa. Skutočne budeme riskovať, aby túto najvzácnejšiu komoditu nejaká pofidérna firma kontaminovala svojimi vrtmi, pri ktorých sa manipuluje s nebezpečnými látkami? Ochranári sú presvedčení o tom, že ich následkom môžu byť ohrozené spodné vody napájajúce obecné studne. Ministerstvo životného prostredia by malo k rizikám vrtov podať stanovisko a v prípade opodstatnených obáv je potrebné prieskumné vrty zakázať. Verím, že s tým určite budete súhlasiť, keď tak hlasno chránite to naše milované Slovensko.

 

Nebuďme ľahostajní k volaniu našich spoluobčanov, vo svete v ktorom vládne hlúposť a bezohľadnosť nemôžeme nikdy vedieť kedy podobnú podporu budeme potrebovať aj my.

Prečo som firmu Alpine Oil and Gas označila ako pofidérnu je vysvetlené v nasledujúcom materiály:                                                                                          http://stophf.cz/wp-content/uploads/2015/12/Fosilni_mafie_atakuje_Slovensko.pdf

Za milovníkov Slovenska a ľudí túžiacich žiť v harmónii s prírodou napísala:                                                                                               Michaela Michelová

Cenzúra, blokovanie, kontrola, špehovanie, odpočúvanie „Nepohodlných“

11.04.2016

Kto má právo určovať čo je vhodné... čo je pravdou... čo by sa ľudia mali, alebo naopak nemali dozvedieť? Kto má ten čarovný kľúčik od truhlice takej moci? Prečo by tí „nehodní“, viac »

Bruselskí myslitelia sa opäť prekonávajú a prichádzajú s excelentným návrhom

06.04.2016

Keďže doterajšia azylová politika EÚ vraj zlyhala, tak prichádza Európska komisia s novým, vylepšeným riešením utečeneckej krízy. Podľa tohto návrhu by boli migranti na základe „distribučného viac »

Zmätený národ tápa. .. hľadá, kde je vlastne sever

20.03.2016

„Existujú dve rôzne pojatia dejín: prvé je oficiálne, lživé a bežne sa vyučuje na školách. Tým druhým sú tajné dejiny ľudstva, ktoré ukrývajú pravé príčiny svetových udalostí.“ viac »

piloti, Rusko

Sýria: Rusi sa sťahujú, USA ostávajú

17.12.2017 20:06

Američania sa z blízkovýchodnej krajiny stiahnuť nateraz neplánujú, chcú najprv zničiť radikálov z Islamského štátu.

cert

Čerti pochodovali Piešťanmi, ľudia boli nadšení aj nahnevaní

17.12.2017 19:50

Približne štyridsať čertov v desivých maskách vykročilo Piešťanmi krátko po štvrť na šesť večer.

Rusko, FSB

Teroristický útok v Petrohrade zmarili informácie od CIA, Putin poďakoval Trumpovi

17.12.2017 18:07, aktualizované: 18:54

Atentátnici plánovali útok na katedrálu v druhom najväčšom ruskom meste, po informáciách od CIA ich ruské úrady zadržali.

lekaren, liek, choroba, lieky

Štátny ústav pre kontrolu liečiv sťahuje z trhu niektoré šarže lieku Endiex

17.12.2017 17:06

Dôvodom stiahnutia niektorých šarží lieku z trhu je podozrenie na možnú prítomnosť cudzorodých častíc v lieku.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 26
Celková čítanosť: 246411x
Priemerná čítanosť článkov: 9477x

Autor blogu

Kategórie