Založ si blog

Tú sympatickú ženu s príjemným hlasom voliť nebudem. Prečo?

Prichádzame ako baránky, ale budeme vládnuť ako vlci.

Hneď v úvode chcem podotknúť, že všetko čo si prečítate je môj osobný názor, ktorý nechcem nikomu vnucovať. Sama som si ho utvorila na základe prijatých informácií, ktoré boli a sú zverejnené. Nenechajte sa manipulovať, tvorte si vlastný úsudok… nepreberajte bezmyšlienkovito, stádovito to, čo vám predkladajú tzv. osobnosti, komedianti, mienkotvorné médiá, politici… ale i ja :o) Nenechajte sa ovládať emóciami, ale voľte múdro, prezieravo… aby človek, ktorého si zvolíme za prezidenta konečne robil niečo pozitívne pre naše milované Slovensko a nie pre inú krajinu.

Pani Čaputová je sympatická žena, má veľmi príjemný hlas a je skutočne zdatnou rečníčkou. No v prvom rade je ženou a matkou. Matkou dvoch nezaopatrených detí, ktoré sú ako sama tvrdí, v citlivom veku. Aké sú potom hodnoty, priority ženy, ktorá sa rozhodne kandidovať na post prezidenta SR, post, ktorý ako sama tvrdí je službou krajine a teda je ním 24 hodín denne, 365 dní v roku? Odsunie deti v citlivom veku na druhú koľaj? Skutočne? Nuž… toto jej rozhodnutie mi dovoľuje utvoriť si názor na jej životné priority. Nemali by byť pre matku deti VŽDY na prvom mieste?

Pani Čaputová v jednej z diskusií uviedla, že podľa jej názoru bol pán Kiska našim najlepším doterajším prezidentom v ére samostatného Slovenska. Tento jej názor som si vypočula s ústami dokorán. Skutočne najlepší? Ja osobne si len s námahou vybavujem niečo pozitívne, čo pre Slovensko urobil. Zato negatívneho bolo habadej… a to hlavne v oblasti zahraničnej politiky, kde Slovensku veľmi škodil svojimi neobjektívnymi, unáhlenými vyhláseniami. Podľa môjho názoru by prezident Slovenska nemal postrádať nestrannosť, nadhľad, empatiu a schopnosť viesť dialóg s rôznymi názorovými skupinami. Toto pán Kiska absolútne nezvládol a väčšina národa sa už nevie dočkať, kedy v úrade skončí.

Tým, že pani Čaputová vidí akýsi vzor v pánovi Kiskovi, a v podstate sa aj verejne vyjadrila, že jej pohľad na zahraničnú politiku sa zhoduje s pohľadom pána Kisku, mám vážne obavy, že by nás čakalo ďalších 5 rokov neobjektívnych,  deštruktívnych vyhlásení… i zotrvávanie v roli proamerického pajáca. Rovnako i striktné trvanie na sankciách voči Rusku(napriek tomu, že Slovensku veľmi škodia), označovanie Ruskej federácie za agresora, túžba po amerických, vojenský základniach, otvorená náruč imigrantom. Táto opodstatnená obava ešte vzrástla po tom, čo som sledovala i viedla diskusiu na FB (profil Veľvyslanectva RF na Slovensku) ohľadne nedávneho článku štátneho tajomníka MO SR Róberta Ondrejcsáka,  ktorý označil Rusko za nášho nepriateľa. Na Veľvyslanectvo Ruskej federácie, či Rusov ako takých sa sypali nenávistné, urážlivé komentáre od tzv. čaputovcov (ľudia s profilovkou s označením Volím Čaputovú).  To niečo napovedá o type voliča pani Čaputovej, s ktorým sa určite nezhodnem v tom, že je Rusko agresor a náš nepriateľ. Nezdieľam tento názor a som presvedčená o tom, že Slovensko potrebuje mať dobré vzťahy na všetky svetové strany, aj na východ. To znamená, musí sa naučiť načúvať aj iným mocnostiam, nie len USA.

Pani Čaputová hlása, že ide bojovať proti zlu, no kto je to zlo? Niekedy mám pocit, že aj ja… Kto z nás stojí o takú „demokraciu“, v ktorej vás hneď označkujú nálepkou neonacista, len preto, že máte iný názor ako čaputovci?  Len preto, že som nesúhlasila s inštaláciou pamätníka od podivína pána Kalmusa v mojom rodnom meste. Prezentujem sa verejne, pod svojim menom a som presvedčená o tom, že by v mojich blogoch, či v nejakých verejných vystúpeniach len márne hľadali niečo neonacistické. Nie, nechcem to zvaľovať na pani Čaputovú, len píšem akí „demokratickí“ sú jej voliči, ktorí poznajú len jednu pravdu a dobro je to, čo vnímajú oni ako dobro. Pôsobia na mňa dojmom mimovládkami dobre vyškolených robotov, všetci svorne opakujúci jednu pravdu… Bez schopnosti utvárania si vlastného názoru. Podobne ako Ondrejcsák a jeho internetoví mopslíci.

Príslušnosť v strane prezrádza isté hodnotové inklinácie…. hlásenie sa ku konkrétnym hodnotám, ktoré strana verejne prezentuje. Pani Čaputová je podpredsedníčkou Progresívneho Slovenska, ktoré je za zvýšenie centralizácie moci, čo súbežne znamená oslabovanie suverenity štátov EÚ. S tým ja nesúhlasím, pretože pokiaľ sú rozhodnutia predstaviteľov, ktorí stoja na čele EÚ deštruktívne a často naozaj hlúpe, je pre štáty únie dôležité uchovanie si čo najväčšej suverenity a slobody v rozhodovaní.  EÚ je potrebné múdro reformovať, ak chceme aby táto pekná myšlienka prežila.

Strana Progresívne Slovensko je pre mňa absolútne nevoliteľnou. Mnohí z jej členov sú aktívnymi podporovateľmi LGBT agendy, napríklad pán Martin Poliačik, ktorý sa zúčastňuje dúhových pochodov, ktoré sú podľa neho „oslavou tolerancie a schopnosti Slovákov spolužiť.“ Nedávno si moja dcéra robila zo mňa žartíky a oslovila ma: „Rodič 2…“ V tej chvíli sme sa na tom zasmiali, ale ono to naozaj hrozí, ak budeme mať na dôležitých postoch ľudí, ktorí pretláčajú najrôznejšie zvrátenosti, s cieľom zdegradovať základnú jednotku spoločnosti- RODINU. Už len to, že na pôde parlamentu padne veta: „Čo vám vadí na tom, ak si niekto hovorí, že je pes?“ by nás mala donútiť k ostražitosti a múdremu, prezieravému vyberaniu kandidátov na čelné pozície štátu. Kedysi sme presne vedeli, že taký človek, ktorý si hovorí, že je pes… alebo žena, ktorá si chce vziať za manžela svoj milovaný luster jednoducho potrebujú odbornú pomoc. No niekto sa nám snaží vnútiť, že to je normálne.

Neviem, či si pani Čaputová uvedomuje, aké náročné je poslanie byť pajácom. Je naivné si namýšľať, že tie tisícky eur boli do nej naliate len tak, z čírych sympatií. Nie pani Čaputová, budete musieť načúvať svojim mecenášom, i keď to bude v rozpore s vašim vlastným názorom. A aj v prípade, že precitnete podobným spôsobom ako pán Matovič (čo sa týka USA ako garanta mieru), budete nútená do veľkej miery papagájovať tých, ktorí stoja nenápadne za vami. Ste a budete zneužitá pre ciele iných. Pozrite sa na pána Kisku, aké následky zanechalo jeho lokajstvo na fyzickom zjave i psychickom stave.

Na záver už len vymenujem zopár ľudí, ktorí budú voliť pani Čaputovú, alebo jej prejavujú podporu: Magda Vašaryová, Andrej Kiska, Ján Benčík, Peter Osuský, Igor Matovič, Peter Kalmus, Juraj Smatana, Fedor Gál, či taký Karel Schwarzenberg , na adresu ktorého nám bratia Česi radia: „Co on káže jako dobro, je čisté zlo. Když poukazuje na zlo- jedná se o dobro. Fakt se v tom nedá splést…“ Takže… k tejto spoločnosti „osobností“ sa naozaj nepridám. Nebudem voliť pani Čaputovú…

 

 

 

 

Prezidentské šachy. . . Hra o trón.

25.03.2019

Čaputová versus Šefčovič. Kto vyhrá? A je opodstatnené dávať medzi finálových kandidátov znamienko rovná sa? Mnohí z nás zažili rozčarovanie po prvom kole, opantaní sklamaním vyhlasujú, viac »

Zastavte to páni, ak ste skutočne Slováci

18.02.2019

Tento otvorený list ihneď po publikovaní posielam pánovi premiérovi Pellegrinimu a primátorovi mesta Trenčín Richardovi Rybníčkovi. Vážení vyššie uvedení páni! Som Slovenka, rodená viac »

„Kto očakáva, že národ môže byť nevedomý a zároveň slobodný, očakáva niečo nemožné. “

19.12.2018

Rod, kmeň, národ. Ten môj, s ktorým som geneticky prepojená, ktorý mi je najbližší a v hĺbke srdca cítim, že práve k nemu patrím je: slovenský. Národ pokorný, pracovitý, čestný, životaschopný viac »

ministerstvo zdravotníctva

Na chaos pri liekoch doplatili pacienti

18.08.2019 19:30

Niektorí onkologickí pacienti si musia od júla za lieky priplácať mesačne desiatky eur. Chyba sa stala na strane štátu, ktorý zle nastavil ceny.

Migranti, štúrovo, polícia, utečenci

V Štúrove zadržali migrantov z Afganistanu, schovávali sa pod vagónmi

18.08.2019 18:58

Zvyšná časť nelegálnych migrantov bola zadržaná neskôr, keďže pešo pokračovala ďalej.

Manažér, libra, profesia

Po tvrdom brexite môže nastať chaos, pripúšťa analýza britskej vlády

18.08.2019 18:41

Británia bude čeliť nedostatku palív, potravín a liekov, ak opustí Európsku úniu bez dohody o prechodnom období, keďže prístavy budú preťažené.

počasie 18.8.

Po horúčave zvrat v počasí! Dorúti sa jemný dážď aj búrky

18.08.2019 17:30

Pozrite si videopredpoveď počasia TV Pravda s hydrológom Michalom Hazlingerom na pondelok s výhľadom na celý týždeň.