Založ si blog

Zastavte to páni, ak ste skutočne Slováci

Tento otvorený list ihneď po publikovaní posielam pánovi premiérovi Pellegrinimu a primátorovi mesta Trenčín Richardovi Rybníčkovi.

 

Vážení vyššie uvedení páni!

Som Slovenka, rodená Trenčianka a je mojou morálnou povinnosťou chrániť to, čo milujem. Slovensko, i mesto Trenčín. Len nedávno som sa dopočula, že má byť v mojom rodisku inštalovaný pamätník na počesť pamiatky Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. Autorom diela má byť „umelec“ Peter Kalmus. Skutočne nechcem pána „umelca“ urážať, znevažovať, či súdiť. Ja nie som sudca, ale za tohto podivína hovoria jasnou rečou jeho činy.

„Po ovocí ich poznáte…“

Pán Kalmus sa nahý fotí na sochách, pred pamätníkmi, ničí pomníky vojakov, ktorí padli pri oslobodzovaní našej vlasti. Jedného z našich najväčších velikánov, autora spisovnej slovenčiny- Ľudovíta Štúra nazval odporným antisemitom. To je pľuvanec do tvárí pravých Slovákov, ktorí si vážia obrovský prínos Ľudovíta Štúra pre Slovensko. A práve na Štúrovom námestí má byť inštalovaný pamätník pána vagabunda. Je to náhoda?

V mojich očiach pán Kalmus nie je žiadnym Slovákom. Je to človek, ktorý systematicky ničí našu kultúrnu identitu a šliape po našich dejinách. Ničením pamätníkov pána Biľaka, Tisa a iných. Nech už tí páni boli akýkoľvek, robili čokoľvek, boli, sú a budú súčasťou našich dejín… a pán Kalmus svojimi činmi neustále v Slovákoch oživuje pocity viny a nenávisti v naše dejiny, identitu a tým tieto negatívne emócie ukotvuje v kolektívnom vedomí. MY, praví Slováci musíme naše dejiny pochopiť, prijať, aj si odpustiť chyby. Každý robí chyby… niet krajiny na svete, kde ľudia ako kolektív neurobili žiadne chyby.

Pán Kalmus  je teraz veľký hrdina, aktivista, ktorý sa búri proti komunizmu, strháva symboly- kosák a kladivo. A pán nežil za socializmu? Vtedy bol tichučko ako taká voška pod chrastou. Teraz je hrdina, teraz polieva pamätníky farbou. Vtedy  sa mal činiť pán Kalmus, ak tá jeho nenávisť bola taká veľká a úprimná. Sa bál? Teraz je hrdina, lebo má za sebou mocných ľudí, ktorí ho nenechajú zavrieť.

Úprimne mi je ľúto akéhokoľvek zmareného života. Akéhokoľvek, aj zmarených životov Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. No prekáža mi enormné spolitizovanie, traumatizovanie národa, umelé udržiavanie tohto „míľnika“, ktorý zjavne ešte nesplnil zámer, kvôli ktorému bol spustený. Vražda ešte nebola objasnená a už sa stavajú pamätníky, dávajú sa vyznamenania. Podobný pamätník už majú obyvatelia Košíc, a tiež je autorom spomínaný przniteľ Kalmus. Koľko ich ešte bude po celom Slovensku? Kedy sa to zastaví? Až keď bude pamätník aj v obci Havranec, ktorá má 11 obyvateľov?

Vážení páni, zastavte toto systematické šliapanie po našej kultúrnej identite i slovenskej duši.

 

Vopred ďakujem za odpoveď. S úctou Michaela Michelová, Trenčín

Odoslané:

Primátorovi mesta Trenčín Richardovi Rybníčkovi

malvina.vassova@trencin.sk

premiérovi SR Petrovi Pellegrinimu

premier@vlada.gov.sk

Otvorený list kapitánovi lode- Igorovi

29.11.2020

Milý pán Igor Matovič, kapitán lode Slovensko! S nesmiernou radosťou som si vypočula Vašu odpoveď na otázku: Keď príde na Slovensko očkovacia látka, dáte sa ako prvý zaočkovať, ako vzor všetkým, verejne spolu so svojou rodinou a následne aj s celou vládou? Hoci ste sa šalamúnsky vyhli časti odpovede, nevadí. Odpovedali ste sám za seba, čo bolo v podstate [...]

Ceduľovému šašovi z Trnavy došli tabuľky a transparenty, keď sa jedná o Kisku?

24.02.2020

Nebude štyridsať tlačoviek a protesty v Poprade, v ktorom vyvádzala pozemková mafia? Teraz sa opäť ukázala v celej nahote morálna hniloba tohto pomäteného ašpiranta na premiéra. Takýto selektívny je ten jeho boj proti zlodejinám, keď sa jedná o kamoša, s ktorým už zostavuje vládu. V takom prípade nevadí nič, aj keby ukradol celú Karpatskú kotlinu, no ak sa jedná [...]

Užitoční idioti, klamári, zlodeji a zradcovia by chceli vládnuť na Slovensku

17.02.2020

Masky padli dole a odkryli v celej kráse vredy spoločnosti. Nie je to zas tak dávno, keď sa na Slovensku udialo niečo, čo vyzlieklo celkom donaha šašov, poskokov cudzej mocnosti, klamárov, lúzrov, ktorí nie sú schopní legitímnou cestou získať moc v našej krajine… V tej dobe sa vo veľkom odkrývala ich morálna hniloba, stačilo len pozorne vnímať reakcie [...]

Rusko, Ukrajina

VIDEO: Hlasuje niekto v americkom Kongrese za víťazstvo Putina?

07.12.2023 09:47

Republikáni v americkom Kongrese blokujú finančnú podporu pre Ukrajinu.

Bratislava OLO odpad smtiari

Pri odvoze papiera v Bratislave sa do lisovacej časti vozidla dostal muž

07.12.2023 09:30

K spusteniu lisovacieho zariadenia nedošlo. Zamestnanci OLO okamžite zareagovali a zavolali všetky záchranné zložky.

bytovka, Malatiná

Na Orave sa z bytovky za milión stala nočná mora: Zúfalá starostka sa nevie dovolať spravodlivosti

07.12.2023 09:09

Pre hroziaci pád balkónov, stropných dosiek či schodiska na rozostavanej bytovke v malebnej dedinke Malatiná museli všetky práce na projekte stopnúť. V súčasnosti už pritom mala byť skolaudovaná a slúžiť nájomcom.

Izrael, Palestína, Chán Junis, Pásmo Gazy,

Šéf OSN žiada prímerie v Gaze. Izraelský minister ho nazval hrozbou pre svetový mier

07.12.2023 06:40

Izraelský minister zahraničných vecí Eli Kohen ostro kritizoval generálneho tajomníka OSN Antonia Guterresa, ktorý varoval pred situáciou v Pásme Gazy.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 38
Celková čítanosť: 603377x
Priemerná čítanosť článkov: 15878x

Autor blogu

Kategórie