Založ si blog

Zastavte to páni, ak ste skutočne Slováci

Tento otvorený list ihneď po publikovaní posielam pánovi premiérovi Pellegrinimu a primátorovi mesta Trenčín Richardovi Rybníčkovi.

 

Vážení vyššie uvedení páni!

Som Slovenka, rodená Trenčianka a je mojou morálnou povinnosťou chrániť to, čo milujem. Slovensko, i mesto Trenčín. Len nedávno som sa dopočula, že má byť v mojom rodisku inštalovaný pamätník na počesť pamiatky Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. Autorom diela má byť „umelec“ Peter Kalmus. Skutočne nechcem pána „umelca“ urážať, znevažovať, či súdiť. Ja nie som sudca, ale za tohto podivína hovoria jasnou rečou jeho činy.

„Po ovocí ich poznáte…“

Pán Kalmus sa nahý fotí na sochách, pred pamätníkmi, ničí pomníky vojakov, ktorí padli pri oslobodzovaní našej vlasti. Jedného z našich najväčších velikánov, autora spisovnej slovenčiny- Ľudovíta Štúra nazval odporným antisemitom. To je pľuvanec do tvárí pravých Slovákov, ktorí si vážia obrovský prínos Ľudovíta Štúra pre Slovensko. A práve na Štúrovom námestí má byť inštalovaný pamätník pána vagabunda. Je to náhoda?

V mojich očiach pán Kalmus nie je žiadnym Slovákom. Je to človek, ktorý systematicky ničí našu kultúrnu identitu a šliape po našich dejinách. Ničením pamätníkov pána Biľaka, Tisa a iných. Nech už tí páni boli akýkoľvek, robili čokoľvek, boli, sú a budú súčasťou našich dejín… a pán Kalmus svojimi činmi neustále v Slovákoch oživuje pocity viny a nenávisti v naše dejiny, identitu a tým tieto negatívne emócie ukotvuje v kolektívnom vedomí. MY, praví Slováci musíme naše dejiny pochopiť, prijať, aj si odpustiť chyby. Každý robí chyby… niet krajiny na svete, kde ľudia ako kolektív neurobili žiadne chyby.

Pán Kalmus  je teraz veľký hrdina, aktivista, ktorý sa búri proti komunizmu, strháva symboly- kosák a kladivo. A pán nežil za socializmu? Vtedy bol tichučko ako taká voška pod chrastou. Teraz je hrdina, teraz polieva pamätníky farbou. Vtedy  sa mal činiť pán Kalmus, ak tá jeho nenávisť bola taká veľká a úprimná. Sa bál? Teraz je hrdina, lebo má za sebou mocných ľudí, ktorí ho nenechajú zavrieť.

Úprimne mi je ľúto akéhokoľvek zmareného života. Akéhokoľvek, aj zmarených životov Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. No prekáža mi enormné spolitizovanie, traumatizovanie národa, umelé udržiavanie tohto „míľnika“, ktorý zjavne ešte nesplnil zámer, kvôli ktorému bol spustený. Vražda ešte nebola objasnená a už sa stavajú pamätníky, dávajú sa vyznamenania. Podobný pamätník už majú obyvatelia Košíc, a tiež je autorom spomínaný przniteľ Kalmus. Koľko ich ešte bude po celom Slovensku? Kedy sa to zastaví? Až keď bude pamätník aj v obci Havranec, ktorá má 11 obyvateľov?

Vážení páni, zastavte toto systematické šliapanie po našej kultúrnej identite i slovenskej duši.

 

Vopred ďakujem za odpoveď. S úctou Michaela Michelová, Trenčín

Odoslané:

Primátorovi mesta Trenčín Richardovi Rybníčkovi

malvina.vassova@trencin.sk

premiérovi SR Petrovi Pellegrinimu

premier@vlada.gov.sk

Ceduľovému šašovi z Trnavy došli tabuľky a transparenty, keď sa jedná o Kisku?

24.02.2020

Nebude štyridsať tlačoviek a protesty v Poprade, v ktorom vyvádzala pozemková mafia? Teraz sa opäť ukázala v celej nahote morálna hniloba tohto pomäteného ašpiranta na premiéra. Takýto selektívny je ten jeho boj proti zlodejinám, keď sa jedná o kamoša, s ktorým už zostavuje vládu. V takom prípade nevadí nič, aj keby ukradol celú Karpatskú kotlinu, no ak sa jedná [...]

Užitoční idioti, klamári, zlodeji a zradcovia by chceli vládnuť na Slovensku

17.02.2020

Masky padli dole a odkryli v celej kráse vredy spoločnosti. Nie je to zas tak dávno, keď sa na Slovensku udialo niečo, čo vyzlieklo celkom donaha šašov, poskokov cudzej mocnosti, klamárov, lúzrov, ktorí nie sú schopní legitímnou cestou získať moc v našej krajine… V tej dobe sa vo veľkom odkrývala ich morálna hniloba, stačilo len pozorne vnímať reakcie [...]

„Kráľ môže pohnúť pešiakom. . .

12.02.2020

…, ale pamätaj, o svojej duši rozhoduješ sám,“ odznelo v jednom filme. Osobne by som túto vetu trošku poopravila na „Mocenská, globálna elita môže pohnúť pešiakom i kráľom, ale pamätaj, o svojej duši si každý rozhoduje sám.“ Myslím, že je to veľmi vhodné slovo na úvod mojej „trilógie“, troch na seba nadväzujúcich článkov, ktoré uverejním do [...]

počasie jeseň park kočík stromy

Polícia i požiarnici v Česku pátrajú po stratenom bábätku

30.05.2020 15:41

Matka pri opaľovaní sa zaspala. Keď sa zobudila, chlapec bol preč aj s kočíkom.

Most-Híd László Sólymos

Novým predsedom strany Most-Híd je László Sólymos

30.05.2020 14:31, aktualizované: 14:47

Do tejto funkcie ho zvolili v sobotu na sneme strany vo Fiľakove.

Andrej Babiš

Česko poslalo do Bruselu odpoveď na audit o Babišovom konflikte záujmov

30.05.2020 13:45

Európski komisári českého premiéra podozrievajú, že má stále priamy i nepriamy vplyv na zverenecké fondy.

británia anglicko kamión telá migranti Grays weterglade polícia

Vo Francúzsku obvinili 13 osôb zo smrti vietnamských migrantov v Británii

30.05.2020 12:54

Telá 39 ľudí našli 23. októbra v britskom meste Grays, východne od Londýna.