Založ si blog

Zmätený národ tápa. .. hľadá, kde je vlastne sever

„Existujú dve rôzne pojatia dejín: prvé je oficiálne, lživé a bežne sa vyučuje na školách. Tým druhým sú tajné dejiny ľudstva, ktoré ukrývajú pravé príčiny svetových udalostí.“ Honoré de Balzac

Práve tento výrok podľa môjho skromného názoru vysvetľuje, prečo je naša spoločnosť v súčasnej dobe tak veľmi rozdelená a rozchádza sa v názoroch na tzv. extrémistov, či Slovenský štát z obdobia 2. svetovej vojny. Nepoznáme pravdu, pretože tú pred nami niekto poriadne ukryl, poprekrúcal… povyťahoval z dejín len to, čo mu vyhovovalo a ostatné zamlčal. Dejiny sú veľmi silným prostriedkom riadenia, ktorý sa používa ako zbraň… no ničivý účinok tejto zbrane je oveľa väčší než by sa mohlo zdať. Historická pamäť národa je zmätená, tápa a hľadá kde je vlastne sever. Poznanie skutočnej histórie je pre našu krajinu podmienkou k prežitiu.Slovensko je veľmi mladé a my si nemôžeme dovoliť hazardovať s tým, že nám ho vezmú.

Nikto nemôže popierať svoju minulosť! Tak ako ja osobne nemôžem poprieť, že som žena a zároveň matka, tak Slovensko nemôže zaprieť historické udalosti z obdobia rokov 1939 až 1945. Tiež ma v škole učili, že to bol fašistický štát a Dr. Jozef Tiso vlastizradca, ktorý spolupracoval s Hitlerom. Čo už mohlo byť horšie ako pomyslenie, že náš krásny, mladý štát začal svoju existenciu takto príšerne??? No niečo vo mne mi šepkalo, že to predsa nemohlo byť také čierne ako mi diktovali učebnice, že všade kde je tma, musí byť aspoň náznak svetla… a verná čiernej ovci, ktorá vo mne vykrikovala, že si predsa nenechám určovať, či mám mladý Slovenský štát milovať alebo nenávidieť, rozhodla som sa utvoriť si vlastný názor.

Najlepší spôsob ako to urobiť bolo vypočuť si obe strany… pravda sa väčšinou nachádza niekde uprostred. Nie som historik, som len tichý pozorovateľ, a tak vám skutočne nechcem vnucovať svoj názor na toto kontroverzné obdobie, no či sa nám to páči, alebo nie… je súčasťou našej mladej histórie ako štátu a my ju sídce nemusíme milovať, ale nemôžeme ju ani poprieť. My sa ju potrebujeme pokúsiť pochopiť, nesúdiť, nekritizovať ale naopak prijať. Vnímať tento fakt neutrálne, bez reaktívnych energií odsúdenia, zloby a hnevu… pretože ináč súdime a hneváme sa na seba samých. Historická pamäť národa sa nedá vygumovať!

Keď sa v súčasnej dobe pozriem napríklad na to, ako veľmi bola prekrútená pravda o zničení Juhoslávie, že to bol cielený a dlhodobo pripravovaný plán mocných tohto sveta, ktorým stačilo zasiať semienko etnickej nenávisti a z pozadia neustále poťahovať za špagáty… keď sa pozriem na to, pod akými zámienkami zničili Irak, Lýbiu, Afganistan… ako jednoducho dokázali zmanipulovať ľud Ukrajiny, ktorý v honbe za lepšou budúcnosťou utrhol puto, ktoré ho bytostne spája s Ruskom, som presvedčená o tom, že rovnako klamali, manipulovali a vydierali vedúcich predstaviteľov rôznych štátov aj v období pred a počas 2. svetovej vojny. Históriu píšu víťazi a tak si ju napísali presne tak, ako im vyhovovala. Z nej sa nedozvieme, že paraziti (skupinka ľudí, ktorá sa pasovala za majiteľov sveta) vyzbrojovala a podporovala obe strany konfliktu, aby sa vo chvíli, keď už bol jasný víťaz postavila na jeho stranu. Nedozvieme sa z nich, že víťazom sa nestal ten, koho si naplánovali a tak mohli začať s ďalšími prípravami na boj proti Rusku.

Slovensko nemá nepriateľov v podobe Ruska, ani v podobe USA… Jediný nepriateľ, ktorého má Slovensko a s ním i celý svet sú paraziti, temná skrytá vláda, ktorá manipuluje, usmerňuje a ovláda prostredníctvom rôznych nástrojov, vytvára nám fiktívnych nepriateľov, proti ktorým máme bojovať. I v našej spoločnosti sú infiltrovaní čudáci, ktorí pre nich pracujú a tým škodia záujmom Slovenska. Polarizujú spoločnosť… rozdeľujú do táborov. Dnes hlavne fašisti- antifašisti… pravica- ľavica. To, čo si mnohí z nás nosia hlboko vo svojich srdciach, oni podhodia parazitom. Priatelia :o)… kašlime na ich skupinkovanie, nálepkovanie nepohodlných, na ich podivné protesty. Nenechajme sa rozdeľovať pre hlúposti, či neznalosť dejín. Nikto z nás nemôže za to, že sme boli podvedení, že nás učili v školách polopravdy.

Otvorený list kapitánovi lode- Igorovi

29.11.2020

Milý pán Igor Matovič, kapitán lode Slovensko! S nesmiernou radosťou som si vypočula Vašu odpoveď na otázku: Keď príde na Slovensko očkovacia látka, dáte sa ako prvý zaočkovať, ako vzor všetkým, verejne spolu so svojou rodinou a následne aj s celou vládou? Hoci ste sa šalamúnsky vyhli časti odpovede, nevadí. Odpovedali ste sám za seba, čo bolo v podstate [...]

Ceduľovému šašovi z Trnavy došli tabuľky a transparenty, keď sa jedná o Kisku?

24.02.2020

Nebude štyridsať tlačoviek a protesty v Poprade, v ktorom vyvádzala pozemková mafia? Teraz sa opäť ukázala v celej nahote morálna hniloba tohto pomäteného ašpiranta na premiéra. Takýto selektívny je ten jeho boj proti zlodejinám, keď sa jedná o kamoša, s ktorým už zostavuje vládu. V takom prípade nevadí nič, aj keby ukradol celú Karpatskú kotlinu, no ak sa jedná [...]

Užitoční idioti, klamári, zlodeji a zradcovia by chceli vládnuť na Slovensku

17.02.2020

Masky padli dole a odkryli v celej kráse vredy spoločnosti. Nie je to zas tak dávno, keď sa na Slovensku udialo niečo, čo vyzlieklo celkom donaha šašov, poskokov cudzej mocnosti, klamárov, lúzrov, ktorí nie sú schopní legitímnou cestou získať moc v našej krajine… V tej dobe sa vo veľkom odkrývala ich morálna hniloba, stačilo len pozorne vnímať reakcie [...]

SR Kuchyňa MO systém záchytný test BAK-12  odovzdanie BAX

Nová éra nadzvukového letectva: Na Záhorie priletia prvé dve stíhačky F-16 (otázky a odpovede)

22.07.2024 18:00

Slovensko podpísalo s USA kontrakt celkovo na štrnásť kusov F-16, zatiaľ prídu dve.

Izrael / Palestína / Západný breh Jordánu /

CNN zdokumentovala brutálny útok izraelských osadníkov na Západnom brehu Jordánu

22.07.2024 17:46

K útoku došlo niekoľko dní po tom, čo Medzinárodný súdny dvor rozhodol, že 57 rokov trvajúca okupácia palestínskych území Izraelom je nezákonná.

Yvette Cooperová, labouristi, Británia

Nová britská ministerka ruší program konzervatívcov o deportáciách migrantov

22.07.2024 17:24

Plány konzervatívcov počítali s tým, že Rwanda bude za milióny libier prijímať migrantov z rôznych krajín zadržaných po nelegálnom príchode do Británie.

Šéfka Tajnej služby USA Kimberly Cheatleová

Atentát na Trumpa bol najväčším zlyhaním za desaťročia, povedala šéfka Tajnej služby

22.07.2024 17:05, aktualizované: 17:29

Pred jedným z výborov americkej Snemovne reprezentantov to uviedla šéfka služby Kimberly Cheatleová.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 38
Celková čítanosť: 611609x
Priemerná čítanosť článkov: 16095x

Autor blogu

Kategórie