Založ si blog

Otvorený list Veľvyslanectvu Ruskej Federácie na Slovensku

Vážený pán veľvyslanec Alexey Leonidovič Fedotov, vážené dámy a páni diplomati!

Dovoľujem si  Vám touto cestou napísať pár riadkov, o ktorých som presvedčená, že ich rovnako cítia aj mnohé ďalšie Slovenky a Slováci. Som človek, ktorý je vo svojom osobnom živote šťastný, v hĺbke srdca cítim zmierenie a pokoj, no napriek tomu sa vo svete dejú udalosti, ktoré ma jednoducho nenechávajú chladnou a ja túžim prehovoriť aspoň formou písaného slova.

Žijeme prelomovú dobu, v ktorej sa udalosti prelievajú takou rýchlosťou, že je pre bežného človeka veľmi náročné pochopiť čo sa to vlastne deje. Obyčajný smrteľník, ktorý dennodenne bojuje o svoje prežitie, nemá sily to odsledovať a správne vyhodnotiť. Vytvoriť si takpovediac mozaiku, ktorá by mu vedela dať správne odpovede na procesy, ktoré sa vo svete dejú. A možno z toho dôvodu ani nie je schopný uvidieť, či počuť tú krivdu, neprávosť a bolesť, ktorá sa pácha na Rusku, či ruskom národe.

Po lícach mi tečú slzy… Je to horký dážď, ktorý potvrdzuje ako silno ľudstvo potrebuje nájsť samo seba. Svoju veľkosť! Vyliečiť srdcia, ktoré niekto zlomyseľný otrávil. Je pre mňa náročné pozerať sa na fotky z Vášho mesta Kemerovo, v ktorom v nedeľu pri požiari obchodného centra zahynulo množstvo ľudí. Veľa detičiek… Cítim bezmocnosť, pretože deti sú naše svetlo, nádej, budúcnosť. Ten pomník z kvetov a hračiek nemôže nechať chladného žiadneho človeka, ktorý má srdce. Najsmutnejší je pre mňa fakt, že ten požiar založil niekto úmyselne… s vedomým, že v tej časti obchodného centra sa nachádza „detský svet“, čiže tam bude veľa detí a o to väčšia trauma dopadne na ruský národ. Prijmite preto moju/našu úprimnú sústrasť a morálnu podporu, ktorá ide priamo z hĺbky čistého srdca.

Útočí sa na Vás, na Vašu krajinu zo všetkých strán. Jedno s druhým súvisí… Nedávne otrávenie bývalého agenta Skripaľa a jeho dcéry v anglickom meste Salisbury je jasným príkladom tzv. falošnej vlajky(false flag), čo neznamená, že sa udalosť nestala, ale že bola v réžií niekoho iného ako nám hneď vzápätí bez akýchkoľvek dôkazov podhadzujú médiá a najrôznejšie politické „bábky“, ktorých slová nemajú žiadnu výpovednú hodnotu. Na Slovensku sa len nedávno odohrala podobná akcia, ktorej zámerom bolo odstavenie od moci pána Fica a jeho vlády. Slovenský národ múdro zhodnotil situáciu a odhalil pravý zámer vraždy dvoch mladých ľudí, ktorá na niekoľko týždňov traumatizovala spoločnosť a nepodporil vo veľkom protesty organizované zo zahraničia.

Verím, že náš nový pán premiér Peter Pellegrini si zachová nadhľad, múdrosť a nebude trestať obeť namiesto vinníka. Nedávna smutná udalosť, ktorá sa odohrala na Slovensku nech mu je príkladom. Ľudia vládu podržali(napriek mnohým pochybeniam), pretože pre nich je oveľa závažnejším zločinom vlastizrada ako korupcia, či zlodejstvo, ktoré sú následkom chorého konzumného systému, v ktorom žijeme. Keby vláda padla, tak v tejto chvíli by sa už s určitosťou porúčali zo Slovenska niektorí z Vás, pretože naša „vážená“ opozícia( Klus, Poliačik, Dostál…) sa vyjadrila celkom jasne. Treba byť pajác, ovca… pretože Veľká Británia povedala a my musíme byť rovnako hlúpi a solidárni so svojimi spojencami. Tými spojencami, ktorí nás v roku 1938 zradili. Páni sa asi nikdy nepoučia z minulosti, no našťastie to nie sú oni, kto rozhoduje na Slovensku. Našťastie… Zámer zvrhnúť vládu a následne dosadiť figúrky, ktoré na slovo poslúchajú pánička spoza mláky sa neuskutočnil, a tak nás nemôžu hnať do konfrontácie s Vašou krajinou.

Verím, že vo svete kde lož je pravdou a pravda lžou sa už čoskoro všetko zmení. Často opakujem, že všetko zlé je na niečo dobré. Čím mocnejšie nás štvú proti Rusku, tým rýchlejšie si uvedomujeme kde máme svoje korene, ktoré sa dajú vytrhať len násilím. Verím, že spoločne budeme príkladom pre ostatný svet a privedieme ľudstvo „domov“… k pochopeniu, že sme neprišli bojovať, ale spolupracovať. Snáď jedného vzácneho dňa pochopíme aj podstatu Bytia, ktorého základom nie je nenávisť, ale láska… Jednota.

Пусть Бог защитит нас!

S úctou Michaela Michelová, Trenčín                                                                                                                                                     Odoslané dňa 27.3.2018 na: protocol@rusemb.sk

 

Otvorený list kapitánovi lode- Igorovi

29.11.2020

Milý pán Igor Matovič, kapitán lode Slovensko! S nesmiernou radosťou som si vypočula Vašu odpoveď na otázku: Keď príde na Slovensko očkovacia látka, dáte sa ako prvý zaočkovať, ako vzor všetkým, verejne spolu so svojou rodinou a následne aj s celou vládou? Hoci ste sa šalamúnsky vyhli časti odpovede, nevadí. Odpovedali ste sám za seba, čo bolo v podstate [...]

Ceduľovému šašovi z Trnavy došli tabuľky a transparenty, keď sa jedná o Kisku?

24.02.2020

Nebude štyridsať tlačoviek a protesty v Poprade, v ktorom vyvádzala pozemková mafia? Teraz sa opäť ukázala v celej nahote morálna hniloba tohto pomäteného ašpiranta na premiéra. Takýto selektívny je ten jeho boj proti zlodejinám, keď sa jedná o kamoša, s ktorým už zostavuje vládu. V takom prípade nevadí nič, aj keby ukradol celú Karpatskú kotlinu, no ak sa jedná [...]

Užitoční idioti, klamári, zlodeji a zradcovia by chceli vládnuť na Slovensku

17.02.2020

Masky padli dole a odkryli v celej kráse vredy spoločnosti. Nie je to zas tak dávno, keď sa na Slovensku udialo niečo, čo vyzlieklo celkom donaha šašov, poskokov cudzej mocnosti, klamárov, lúzrov, ktorí nie sú schopní legitímnou cestou získať moc v našej krajine… V tej dobe sa vo veľkom odkrývala ich morálna hniloba, stačilo len pozorne vnímať reakcie [...]

Putin, vojna, Osetsko

ICC vydal zatykače na tri osoby v súvislosti s rusko-gruzínskou vojnou

30.06.2022 18:21

Medzinárodný trestný súd vydal zatykače na tri osoby v súvislosti s vojnovými zločinmi spáchanými počas konfliktu v Južnom Osetsku v roku 2008.

Rusko, Štátna duma

Štátna duma schválila zákon, ktorý uľahčí zákazy zahraničných médií

30.06.2022 17:26

Poslanci ruskej Štátnej dumy, dolnej komory parlamentu, schválili vo štvrtok zákon, ktorý uľahčí zásahy voči zahraničným aj domácim médiám. Informovali o tom agentúry AFP a AP.

Erdogan

Problém pre NATO. Ankara už hrozí zablokovaním prijatia Švédska a Fínska

30.06.2022 17:24

Erdogan žiada splniť záväzky obsiahnuté v memorande.

Poľsko Bielorusko hranice plot dokončenie

Takmer dvesto kilometrov, 50-tisíc ton ocele. Poľsko má na východnej hranici plot

30.06.2022 16:22

Päť a pol metra vysoká bariéra má zastaviť nelegálnu migráciu z Bieloruska.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 38
Celková čítanosť: 585438x
Priemerná čítanosť článkov: 15406x

Autor blogu

Kategórie